304012-2020 - KonkurrensutsättningSverige-TIERP: Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
DIS Handledning
Referensnummer: 2019-34
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.1.4.
Kort beskrivning
2019-34 Handledning personal Tierps, Östhammar, Sandvikens, Enköpings kommun, Heby, Knivsta och Håbo kommun Tierps kommun.
Detta dynamiska inköpssystem är ursprungligen publicerat i kommersAnnons 2019-07-28 och flyttas till TendSign from 2020-07-01.
Leverantörer som kvalificerats i KommersAnnons är fortsatt kvalificerade och överflyttade till Tendsign
Handledning för personal inom kommunal verksamhet. Framförallt inom IFO och utbildning, men samtliga verksamheter har rätt att avropa handledning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79998000 Coachning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen