Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/stockholm/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Entreprenad för extern fastighetsdrift
Referensnummer: FSK 2019/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 98341130 Fastighetsskötsel
II.1.4.
Kort beskrivning
Fastighetskontorets upphandling av entreprenad för extern fastighetsdrift.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 98341130 Fastighetsskötsel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen