2. Förfarande
Förfarande
Titel: DIS - Huvudbesiktningsman, ombyggnad EBM Göteborg
Beskrivning: EBM, Experimentell Biomedicin, är en infrastruktur inom Göteborgs universitet och ingår som en del i Core Facilities inom Sahlgrenska Akademin, den medicinska fakulteten vid Göteborgs universitet. Anläggningen, som nu ska byggas om, omfattar ca 9 000 kvm. Verksamheten innehåller bland annat laboratorier för beteendeforskning. Projektet har behov av en huvudbesiktningsman.
Föregående meddelande: 636923-2023
Intern identifierare: 2052760-6
Typ av förfarande: Annat förfarande i ett steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Dynamiskt inköpssystem
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000