304055-2021 - ResultatSverige-Göteborg: Rörläggningsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Rörarbeten i Linköping och Norrköping
Referensnummer: 21/62
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45231110 Rörläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtalet omfattar Rörarbeten avseende avhjälpande underhåll, akuta åtgärder, tillsyn och skötsel samt mindre installationer och serviceåtgärder.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231111 Upptagning och omläggning av rörledningar, 45231112 Installation av rörsystem, 45231113 Omläggning av rörledningar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen