304055-2022 - ÄndringSverige-Partille: Renoveringsarbeten
Rättelse
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Södra Annebergsvägen 2-38, ny upphandling
Referensnummer: 22/12
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45453100 Renoveringsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Bostäderna i anslutning till Södra Annebergsvägen är byggda i slutet av 1960-talet. Bostadsområdet är behov av en viss invändig uppfräschning / komplettering samt ett yttre helhetsgrepp kring utemiljön.