304092-2024 - Resultat
Sverige – Byggkonsulttjänster – Konsultuppdrag inom Bygg- och projektledning
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelKonsultuppdrag inom Bygg- och projektledning
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal för konsultuppdrag av bygg- och projektledning. Konsultuppdrag inom bygg- och projektledning innefattar att i samråd med Beställaren, utreda och sammanställa uppdrag enligt Beställarens anvisningar och krav.
Intern identifierareTN 2024/69
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71315200 Byggkonsulttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareKonsultuppdrag inom Bygg- och projektledning