2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling avseende ambulanshelikoptertjänst
Beskrivning: Upphandling avseende ambulanshelikoptertjänst.
Intern identifierare: 25/41
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandets viktigaste kännetecken: Förhandlat förfarande i två steg med utvärdering på pris och kvalitet.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000