304130-2019 - ResultatSverige-Västerås: Bilbesiktning
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal fordonsbesiktning
Referensnummer: SVEA190022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71631200 Bilbesiktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppskattad volym under avtals och optionstid 6MKR
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71356100 Tekniska kontroller, 71631000 Teknisk besiktning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattad volym SEK 6000000