2. Förfarande
Förfarande
Titel: Suturer, hemostatikum, hudförslutning samt tillbehör till kärl
Beskrivning: Region Halland avser att teckna avtal på regionens samlade behov av suturer, benvax, hemostatikum, hudförslutning, blodstillande vadd samt tillbehör till kärl
Intern identifierare: RS250550
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar
Ytterligare klassificering (cpv): 33141120 Clips, suturer och ligaturer, 33141121 Kirurgiska suturer, 33141122 Kirurgiska häftklammer, 33141123 Behållare för skarpa föremål, 33141124 Skyddsomslag för vassa föremål, 33141125 Kirurgisk suturmateriel, 33141126 Ligaturer, 33141127 Resorberbara hemostatika, 33141128 Suturnålar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000