304155-2022 - PlaneringSverige-Malmö: Skolböcker
Förhandsmeddelande
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Extern remiss: Digitala läromedel
Referensnummer: STK-2022-0433
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22111000 Skolböcker
II.1.4.
Kort beskrivning
Detta är endast en extern remiss och inte en annonserad upphandling.
Malmö stad önska få synpunkter på underlaget, särskilt bifogade IT-krav.
Synpunkter skickas till robin.horqvist@malmo.se senast 15:de juni.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22112000 Textböcker, 22113000 Biblioteksböcker, 48161000 Administrativt bibliotekssystem
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Extern remiss avseende digitala läromedel