Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OC-spray
Referensnummer: A039.693/2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 35200000 Polisutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling är ett ramavtal som ska säkerställa Polismyndighetens, norska polisens, danska polisens, Försvarets Materielverk, Tullverket, Kustbevakningens och Säkerhetspolisens behov nationellt. Ramavtalet omfattar tillhandahållande av OC-spray och tillbehör.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 35000000 Säkerhets-, brandbekämpnings-, polis- och försvarsutrustning, 35200000 Polisutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen