304167-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster – Malmbanan utbyte 4 st järnvägsbroar, bygghandling
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelMalmbanan utbyte 4 st järnvägsbroar, bygghandling
BeskrivningMalmbanan, åtgärden rör 4 st jvgbroar 3500-2120-1, 3500-95368-1, 3500-2122-1, 3500-2137-1. Utbyte av tre st järnvägsbroar samt överbyggnad av en st järnvägsbro.
Intern identifierareKOM-420283
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71311230 Järnvägsingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareMalmbanan utbyte 4 st järnvägsbroar, bygghandling