See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster -26
Beskrivning: Upphandlingen avser en entreprenad som omfattar städning av trapphus, övriga gemensamma utrymmen och kontor i fastigheter som ägs av Skelleftebostäder AB och Skellefteå Industrihus AB samt deras dotterbolag. Upphandlingen är uppdelad i två (2) anbudsområden/förvaltningsområden - Nord och Syd. Kontrakt kommer att tecknas med en (1) leverantör per förvaltningsområde. En (1) leverantör kan tilldelas flera förvaltningsområden.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90900000 Städning och renhållning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Nord
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118908:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911000 Städning av bostäder och byggnader samt fönsterputsning, 90911100 Städning av bostäder, 90919000 Kontors- och skolstädning samt rengöring av kontorsutrustning, 90919200 Kontorsstädning
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Syd
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:118908:Lot:2