304178-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Fordon för avfall – Sopbilar till Visby innerstad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSopbilar till Visby innerstad
BeskrivningRegion Gotland har behov av att köpa in två sopbilar till Visby innerstad.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130842:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar