304190-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Anläggningsarbete – PVE001 För utförande av väg 226/571 Pålamalmsvägen - trafikplats Högskolan, inom Botkyrka och Huddinge kommuner, Stockholms län
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelPVE001 För utförande av väg 226/571 Pålamalmsvägen - trafikplats Högskolan, inom Botkyrka och Huddinge kommuner, Stockholms län
BeskrivningUpphandlingen avser utförande av totalentreprenad av trafikplats Högskolan och en vägsträcka på drygt 3 km i Stockholms län. Arbetet innehåller, väg, cykelväg, arbete kring järnväg, byggnadsverk, VA-arbeten, ledningsarbeten och andra normalt förekommande arbeten i en vägentreprenad,
Intern identifierareKOM-419463
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierarePVE001 För utförande av väg 226/571 Pålamalmsvägen - trafikplats Högskolan, inom Botkyrka och Huddinge kommuner, Stockholms län