See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal Mekaniska Tjänster
Beskrivning: Ramavtal avseende mekaniska tjänster till Vattenfall AB Heats anläggningar. Allmänna bestämmelser: NU15
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45259000 Reparation och underhåll av anläggningar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Uppsala
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125273:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45259300 Reparation och underhåll av värmeverk, 50000000 Reparation och underhåll
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Drefviken
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125273:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Nyköping
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125273:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Motala/Askersund
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125273:Lot:4
Del (anbudsområde): LOT-0005
Titel: Gotland
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:125273:Lot:5