Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färdtjänst Bjurholm
Referensnummer: 20114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 60100000 Vägtransporter
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtalet avser transporttjänster för färdtjänstberättigade med personbil och fordon med rullstolsplats (specialfordon) för Bjurholms kommun. På vissa resor följer ledsagare eller medresenär med. Avtalet gäller även transporttjänster och arbetsresor med personbil och specialfordon. Under avtalsperioden kan förändringar komma att ske beroende på politiska beslut om generella föreskrifter och villkor eller förändringar av egenavgift. Vid större förändringar av omfattningen i uppdraget, kan endera parten påkalla omförhandling av avtalet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 4 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 60100000 Vägtransporter, 60120000 Taxitjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen