30430-2017 - ResultatSverige-Solna: Musikinstrument och delar till dessa
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Musikinstrument och tillbehör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Solna.
Nuts-kodSE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Solna stads skolor och förskolor samt kulturverksamheter använder instrument och musiktillbehör som läromedel och i rekreationssyfte. Staden önskar därför upphandla en (1) eller flera leverantörer för att täcka stadens behov av detta.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
37300000 Musikinstrument och delar till dessa, 37310000 Musikinstrument, 37321000 Tillbehör till musikinstrument
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.