2. Förfarande
Förfarande
Titel: Städtjänster Hässlehem
Beskrivning: Hässlehem är ett kommunalägt bostadsbolag som äger och förvaltar cirka 1900 lägenheter i Hässleholms kommun. Utbudet är varierat och bostäderna finns på flera orter. Upphandlingen avser tecknande av ett ABFF 15‑baserat tjänsteentreprenadavtal för städtjänster inom fastighetsförvaltning. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden. Städning av lägenheter (vid t.ex. avflyttning & byggstädning) samt enklare sanering ingår i uppdraget.
Intern identifierare: 1338
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90911100 Städning av bostäder
Ytterligare klassificering (cpv): 90910000 Städning, 90911200 Städning av byggnader, 90919200 Kontorsstädning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Zon 1
Beskrivning: Entreprenaden omfattar städning av trapphus, entréer, lokaler samt kontor i Bs fastigheter. Ytterligare städarbeten i anslutning till detta kan komma att ingå i entreprenaden. Planerat startdatum för entreprenaden är 1 september 2026.
Intern identifierare: Zon 1
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Zon 2
Intern identifierare: Zon 2