See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av ej Revaq-godkänt slam
Beskrivning: Omhändertagande inklusive transport och lastning av avvattnat ej Revaqgodkänt rötslam från Karshult RV, Motala kommun samt från Vadstena RV, Vadstena kommun. Slammet provtas av beställaren enligt SNFS 1994:2 (senaste upplagan) samt krav i certifieringssystemet Revaq för gällande produktionsår. Övrig kontroll av verksamheten följer Naturvårdsverkets föreskrift NFS 2016:6 samt tillhörande vägledning.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:110044:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513700 Transport av slam, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster