Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/fmv/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Framework Agreement Motorcycle boots
Referensnummer: 22FMV3021
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18815100 Kängor
II.1.4.
Kort beskrivning
The Swedish Armed Forces require new motorcycle boots. The main requirement of the motorcycle boots is to provide a high degree of safety and protection for the rider. The motorcycle boots must be suitable for all year wear in the Nordic climate.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 15 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18800000 Skodon, 18815000 Stövlar, 18815100 Kängor, 18830000 Skyddsskor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen