2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI-Allmän diagnostisk utrustning del 1 inklusive pulsoximetri
Beskrivning: Koncerninköp i Västra Götalandsregionen (VGR) planerar för en eventuell kommande upphandling av Allmän diagnostisk utrustning del 1 inklusive pulsoximetri och skickar därmed ut denna RFI innehållande frågor kopplat till Manuella blodtrycksmätare, vaskulära och obstetriska doppler, Stetoskop, Termometrar, produkter för egenmonitorering (våg, blodtryck, termometer, pulsoximeter) samt övrig diagnostisk utrustning.
Intern identifierare: RS 2026-00878
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33100000 Medicinsk utrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 33112320 Dopplerutrustning, 33124100 Diagnostisk utrustning, 33124130 Diagnostiska artiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 33195100 Monitorer, 33196000 Medicinska hjälpmedel