2. Förfarande
Förfarande
Titel: Prioriterings- och dirigeringstjänster för ambulans och liggande sjukresor i Halland
Beskrivning: Upphandlingen avser alarmering och dirigering av Hallands prehospitala resurser.
Intern identifierare: RS240489
Typ av förfarande: Annat förfarande i flera steg
Förfarandets viktigaste kännetecken: Tvåstegsförfarande
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Generell del (1)