Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Grafisk formgivning och produktion samt rörlig bild
Referensnummer: 2020-00149
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79822500 Grafisk formgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Formas avser att teckna ramavtal med en digital byrå som kan arbeta strategiskt och praktiskt tillsammans med Formas kommunikationsavdelning kring frågor med inriktning på digitala kanaler som rör grafisk formgivning och produktion samt rörlig bild.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79960000 Foto- och tillhörande tjänster, 92100000 Film- och videotjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen