304596-2020 - ResultatSverige-Karlshamn: Taxitjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Resor till dagverksamhet
Referensnummer: 2020/1091
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
60120000 Taxitjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Karlshamns kommun, omsorgsförvaltningen, upphandlar en tjänst för personer att på bästa möjliga sätt kunna resa mellan boende och dagverksamhet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
60120000 Taxitjänster, 60130000 Passagerartransport på väg för särskilda ändamål
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen