304711-2022 - ResultatSverige-Falun: Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Standard-och distansmadrasser för hemsjukvård
Referensnummer: RD22/01488
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier
II.1.4.
Kort beskrivning
Region Dalarna avser att upphandla ett ramavtal gällande madrasser.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39143110 Sängar och sängkläder samt särskilda hemtextilier, 39143112 Madrasser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen