304733-2018 - ResultatSverige-Halmstad: Ombyggnadsarbete
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal 2019 Fastighetsunderhåll - Bygg
Referensnummer: DNRGS180138
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45262700 Ombyggnadsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar fastighetsunderhållet för underhålls- och ombyggnadsarbeten avseende entreprenadkategorin Bygg.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45210000 Byggnadsanläggning, 45400000 Färdigställande byggnadsarbeten, 45420000 Snickerimonteringar, 45421000 Snickeriarbeten, 45454000 Ombyggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen