30474-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Vänersborg: Tvätt- och kemtvättstjänster
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skyddskläder tillverkning av extemporeläkemedel
Referensnummer: RS 2022-00174
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
98310000 Tvätt- och kemtvättstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Hyra och tvätt av renrumskläder till extemporetillverkning
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen