2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal avseende tjänster, materiel och support av Transmissonssystem (TDM)
Beskrivning: Upphandlingen syftar till att säkerställa en hög grad av tillgänglighet av trafikförvaltningens transmissionsnät av tredje linjens support av TDM-nätet med tillhörande tjänster och materiel.
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 32412100 Telekommunikationsnät
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:130947:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 32400000 Nät, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 32524000 Telekommunikationssystem, 32562300 Fiberoptiska kablar för dataöverföring
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Se Ansökningsinbjudan gällande optioner