304755-2016 - ResultatSverige-Kävlinge: Elektricitet
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elupphandling 2016.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Kävlinge.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
KKB Fastigheter AB, organisationsnummer 556186-6673 och Kävlinge kommun, organisationsnummer 212000-1058, (beställaren), upphandlar gemensamt el och inbjuder Er att lämna anbud avseende fysiska elleveranser med möjlighet till fast pris produkt.
El används till fastigheter, gatubelysning, vattendistribution och övrig användning.
Den sammanlagda årsvolymen var 2015, 18 957 795 kWh, fördelat på 363 st. leveranspunkter.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
09310000 Elektricitet
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Värde: 24 000 000 SEK
exkl. moms