2. Förfarande
Förfarande
Titel: Samverkansentreprenad - Universitetsbiblioteket - Umeå
Beskrivning: Akademiska Hus ska genomföra en större ombyggnation i Universitetetsbiblioteket. Till detta har Akademiska Hus behov av en Byggentreprenör.
Intern identifierare: 24/71
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudsformulär
Beskrivning: Samverkansupphandling - Bygg
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Samverkansentreprenad
Beskrivning: Byggentreprenad - Umeå
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten