Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen Nätverk.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Varor
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Västernorrlands län.
Nuts-kodSE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Bolagsverket inbjuder anbudsgivare att lämna anbud för upphandling av leveransavtal gällande nätverkslösning med tillhörande service och support för en period om 5 år och med option på ytterligare högst 3 år.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
32400000 Nät, 32412110 Internetnätverk, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72253000 Helpdesk- och stödtjänster, 72410000 Leverantörstjänster, 72411000 Internetleverantörer
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.