Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Undersökningslampor, ramavtal
Referensnummer: RS 2021-05076
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31524110 Operationslampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Undersökningslampor till vårdavdelningar och mottagningar.
Undersökningslamporna kommer att vara både avancerade och enkla.
Takhängda, vägghängda, mobila, och bordsmonterade undersökningslampor efterfrågas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 33162000 Apparatur och instrument för operationssalar, 33167000 Operationsbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen