304895-2022 - ResultatSverige-Uppsala: Medicinska hjälpmedel
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Mobila och stationära personlyftar
Referensnummer: KSN-2022-00009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33196000 Medicinska hjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppsala kommun och Hjälpmedelscentralen i Uppsala län upphandlar personlyftar; stationära lyftar, mobila golvlyftar, mobila uppresningslyftar och lyftselar.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33196100 Hjälpmedel för äldre personer, 33196200 Hjälpmedel för funktionshindrade personer
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen