Huvudsaklig verksamhet Annan verksamhet: Transport
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Plattform för trafikinformation
Referensnummer: IN-IN20-0114
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av tjänst för att implementera och förvalta en Plattform för trafikinformation, att fungera som en central informationskanal för den allmänna kollektivtrafiken.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72222200 Strategisk planering av informationssystem eller informationsteknik
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen