Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Verksamhetssystem för miljöförvaltningen ÖT
Referensnummer: MN-2023-1742
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.1.4.
Kort beskrivning
Införande av verksamhetssystem för miljöförvaltningen. Systemet kommer användas av cirka 60 medarbetare. Systemet ska levereras som en online-tjänst (SaaS).
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 900 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48300000 Programvara för dokumentredigering, ritning, bildhantering, schemaläggning och produktivitet
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Uppskattat värde 2,9 miljoner SEK.