305010-2016 - ResultatSverige-Stockholm: Film- och videotjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbsändning av seminarier.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 13: Reklamtjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Stockholms län.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandlingsmyndigheten avser att teckna ramavtal med en (1) leverantör för denna tjänst, underleverantörer accepteras.
Upphandlingsmyndigheten kommer under avtalsperioden att arrangera konferenser och seminarier som ska webbsändas live på www.upphandlingsmyndigheten.se
Webbsändningarna ska redigeras och läggas upp i efterhand på samma webbplats, samt i myndighetens Youtube-kanal.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
92100000 Film- och videotjänster, 79340000 Reklam och marknadsföring
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.