305015-2016 - ResultatSverige-Vallentuna: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
UH 2016-7 Teknisk förvaltning uteentreprenad för Hagby och Löts ÅV-anläggningar m.fl.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 14: Fastighetsstädning och fastighetsförvaltning
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Vallentuna.
Nuts-kod SE110 Stockholms län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Entreprenaden är en teknisk förvaltningsentreprenad som innefattar tillsyn, skötsel, felavhjälpande underhåll samt vinterhållning av utemiljö.
Entreprenaden omfattar Hagby återvinningsanläggning och Löt återvinningsanläggnings. För Kvarnkullen ÅVC, Södergarns kompostanläggning, Lidingö omlastning, Stockby returpark, Gövälns ÅVC, och Smedby Omlastning och ÅVC kommer enskilda avrop att göras gällande skötsel vår till höst.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77310000 Plantering och skötsel av grönområden, 77314000 Markskötsel, 77340000 Beskärning av träd och klippning av häckar
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.