2. Förfarande
Förfarande
Titel: RFI Undersökningstjänster
Beskrivning: Västtrafik planerar för att upphandla undersökningstjänster som kommer att omfatta olika typer av undersökningar, både återkommande och enstaka. Undersökningarna är både kvalitativa och kvantitativa, kan ha olika former för genomförande (enkät, djupintervju, observation med flera) och är olika omfattande. Den största återkommande undersökningen är ”Kundnöjdhet ombord” (KNO) som ställer frågor till kunder ombord på fordonen. Syfte med denna RFI är att få marknadens syn på ett antal frågor som vi bedömer vara av vikt i vårt arbete med att ta fram upphandlingsunderlag.
Intern identifierare: 1-396-25
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79300000 Marknadsundersökningar och ekonomiska undersökningar; opinionsundersökningar och statistik
Ytterligare klassificering (cpv): 79310000 Marknadsundersökningar, 79311000 Undersökningar, 79311200 Genomförande av undersökningar