305042-2016 - ResultatSverige-Sjöbo: Markundersökningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Miljö- och geoteknisk markundersökning.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sjöbo.
Nuts-kod SE224 Skåne län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Miljöteknisk markundersökning av 3 deponier i Sjöbo kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71351500 Markundersökningstjänster, 45111250 Markundersökningar, 71332000 Geotekniska ingenjörstjänster
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.