305055-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Återvinning av avfall – Ramavtal Materialinventering och Återbruk m.m.
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Materialinventering och Återbruk m.m.
BeskrivningRamavtal avseende konsulttjänster inom • Materialinventering • Återbrukssamordning
Intern identifierareFSK 2024/501
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90514000 Återvinning av avfall
Ytterligare klassificering (cpv): 44111000 Byggnadsmaterial, 45111100 Rivning, 71315100 Byggnadsmaterialrådgivning, 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster, 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareRamavtal Materialinventering och Återbruk m.m.