305078-2023 - ÄndringSverige-Linköping: Produkter för parenteral nutrition
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nutrition och tillbehör
Referensnummer: UC-2022-65
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33692200 Produkter för parenteral nutrition
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av nutritionsprodukter och tillbehör
Helt eller delat anbud
Anbudsgivare kan välja att lämna anbud på ett eller flera anbudsområden. Varje anbudsområde utvärderas och tilldelas var för sig.
Anbudsområdena finns definierade i bifogad prisbilaga, kolumn "A" (Anbudsområden).
Anbud ska avse samtliga ingående delar/positioner inom respektive anbudsområde.
Upphandlande myndighet kommer att anta det antal leverantör som finns definierat i prisbilaga kolumn "B" (Antal Leverantörer) per respektive anbudsområde (antalet ska ej aggregeras) under förutsättning att så många leverantörer lämnar anbud samt att så många leverantörers anbud uppfyller alla obligatoriska krav. Avrop kommer att ske genom särskild fördelningsnyckel (se "Kommersiella villkor").