Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Materialhanterare
Referensnummer: 0350/18
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Avtal gällande hyra av en materialhanterare till Renovas anläggning Kläpp, i Ödsmål.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 520 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34144700 Nyttofordon, 34310000 Maskiner och maskindelar, 43320000 Utrustning för bygg- och anläggningsarbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen