2. Förfarande
Förfarande
Titel: Mattransporter Ovanåkers Kommun
Beskrivning: Upphandlingen avser Mattransporter för Ovanåkers kommun både vad gäller Kostavdelningens kök samt Socialtjänstens behov av transport av matlådor till brukare inom kommunen.
Intern identifierare: 14534
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
Ytterligare klassificering (cpv): 60100000 Vägtransporter
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Mattransporter Ovanåkers Kommun