Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1180 e-Läromedel
Referensnummer: TI 2022-1180
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212931 Programvaruutvecklingstjänster för utbildning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av e- läromedel som omfattar digitala, interaktiva läromedel med tillhörande komponenter samt övrigt pedagogiskt material, verktyg och systemstöd.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48931000 Programvara för utbildning, 72250000 System- och stödtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen