2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsvågar
Beskrivning: Ramavtalet omfattar inköp av portabla fordonsvågar med tillhörande utrustning. Med tillhörande utrustning avses exempelvis ramp till fordonsvågen, tillbehör som möjliggör avläsning av produkten samt annan liknande utrustning.
Intern identifierare: A120.233/2026
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande utan föregående meddelande om upphandling
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 42923200 Vågar
Ytterligare klassificering (cpv): 38311000 Elektroniska vågar och tillbehör, 42923220 Vågar för löpande vägning av varor, 42923230 Kontrollvågar, 50410000 Reparation och underhåll av mät-, test- och kontrollapparater
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Fordonsvågar