305145-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Byggnation av vårdhem – Kungshaga vårdboende, om- och tillbyggnad
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelKungshaga vårdboende, om- och tillbyggnad
BeskrivningObjektet avser nybyggnad av åtta vårdavdelningar samt källarutrymmen inklusive skyddsrum, samt rivning av byggnader och ombyggnation av personalutrymmen. Storköket är befintligt. Total BTA nybyggnad ca 9 000 m². Total BTA ombyggnad ca 300 m².
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215213 Byggnation av vårdhem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98967:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem