Typ av upphandlande myndighet Departement eller annan central, regional eller lokal statlig myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Upphandling av stängslingstjänster i naturreservat och i annan värdefull natur i Hallands län.
Referensnummer: 802-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 92533000 Tjänster i naturreservat
II.1.4.
Kort beskrivning
Stängslingstjänst för marker som är under Hallands läns ansvar.
Omfattning
Upphandlingen omfattar Stängslingsarbeten i form av nedtagning och bortforsling av gammalt stängsel, röjning av stängsellinjen samt rishantering, uppsättning av nytt stängsel och uppsättning av grindar och övergångar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 3
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1 Laholm Halmstad
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111220 Röjning av ris och buskar, 45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45340000 Montering av stängsel, räcken och säkerhetsutrustning, 45341000 Montering av räcken
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Stängsling av naturreservat med mera i Hallands län