Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Inkubator
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
20.6/2 Affärscoaching - Sustaintech och Grön Omställning
Referensnummer: 22/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79410000 Företags- och organisationsrådgivning
II.1.4.
Kort beskrivning
Fokus i uppdraget kommer vara på affärsutveckling i start-up företag inom sustaintech branschen, samt strategiskt stöd avseende grön omställning. I uppdraget ingår också att agera senior coach till ingående affärscoacher i projektet kring grön omställningvid behov för att säkerställa synergieffekter, kunskapsöverföring samt strategiskt stöd till projektledaren i projektet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 5 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79400000 Företags- och managementrådgivning samt tillhörande tjänster, 79411000 Allmän organisationsrådgivning, 79411100 Konsulttjänster för företagsutveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Se bifogat förfrågningsunderlag.