305185-2016 - ResultatSverige-Lidköping: Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markprojektör/VA-projektör.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänstekategori: nr 1: Underhålls- och reparationstjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Lidköping.
Nuts-kod SE232 Västra Götalands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av projektörer till enheterna Park och Gata samt Vatten och Avlopp, Lidköpings kommun.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71242000 Projektering och formgivning, kostnadsuppskattning, 71247000 Övervakning av byggnadsarbete, 71300000 Ingenjörstjänster, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71324000 Byggnadsekonomisk kalkylering, 71540000 Byggteknisk ledning
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.